ORTAK OLARAK NORMAL KULLANIM ŞEKLİMİZ Nedir?

Basit olarak sistemimiz şu şekilde işlemektedir. Hisse senedi sahibi ortak (ortaklığını belgelendirmiş), şirkete herhangi bir borcu yoksa , her sezon için belirlenen kullanım şartlarına uygun olarak, web sitesi üzerinden masrafsız rezervasyon yaptırabilir veya tesisi arayarak (hizmet bedeli ödeyerek) rezervasyonunu yaptırabilir. Yaptırdığı bu rezervasyona uygun olarak , seçmiş olduğu dönemde tesiste konaklama yapar. Kullanıma ait bütün detaylar, gerekli bilgiler, şirketin web sitesindeki duyurularda bulunmaktadır.  Ortak bunları okuyup, bilgi sahibi olup ve kabul ederek kullanım yapar. 

 SÖZLEŞME – HİSSE SENEDİ – ORTAKLIK İLE İLGİLİ SORULAR

1. Yıllar önce sözleşme yapmıştım ( veya yapmışlar ) , ancak ortak olunmamış, hisse senedi alınmamış ne olacak? Durumum nedir?

 • Şirketimizde , ilk satış işlemlerine ait bir arşiv bulunmamaktadır. Proje satış aşamasından sonra, proje sahibi şirket müşterilerinin hisse senetlerini almaları için, çeşitli kereler mektupla ve hatta gazete ilanı ile davet etmişlerdir. Projeden satın alan müşterilerin tamamına yakını bu işlemi yaparak, şirketimize ortak olmuşlardır. Kendilerine hisse senetleri teslim edilmiştir. Teslim alınmamış hisse senetleri için, proje sahibi şirkete ( satış sözleşmesi yaptığınız ) müracaatınız gerekmektedir. 

2. Hisse senedi nedir ? Neden önemlidir ?

 • Hisse Senedi ortaklığı gösteren haklarınızı belgeleyen kıymetli evraktır. Bu belge olmadan şirket ortaklığının ve hakların ispatlanma şansı bulunmamaktadır.

3. Mülkiyet şirketleri ( Aktaş A.Ş. , Fotaş A.Ş. , Adataş A.Ş., Devtur A.Ş. ) nedir? Niye ortak olmam gerekiyor? Ortak olmazsam ne olur?

 • Tesislerin Tapu mülkiyetleri, bu şirketlere aittir. Kısaca, tesislerin sahipleri bu şirketlerdir.
 • Bu mülkiyet şirketlerinin ortakları  ana statülerinde belirlenmiş öncelikli kullanım  kararı gereğince, belirlenmiş haklardan sadece ortak olanlar  yararlanabilirler.
 • Ortak olmayanlar ise Tesislerden münferit olarak  yararlanabilirler. 

4. Hisse senedi alınmış, fakat daha sonra kaybedilmiş , bulunamıyor . Ne olacak ?

 • Hisse Senetleri hamiline olduğundan, ilgili hisse senedi kimin elindeyse o kişiye ait olacaktır. Bu nedenle “hisse senedi iptal” dava açılması gerekmektedir. Bu konuda avukatınıza danışmanızda fayda vardır.

5. Sermaye artışı hakkında nasıl bilgi alabilirim?

 • Şirketlerimiz gerektiğinde zaman zaman sermaye artışı yapmaktadır. Bu artışlar ilgili şirket ortaklarımıza genel kurullarda onaylandıktan sonra duyurulur. Belirlenen süre içinde artışlara katılan üyelerimiz kendilerine özel tutarları sermaye artış hesaplarına yatırır. Sermaye artışında bulunan ortağımızın hissesi genel artış tutarına ve hisse adedine göre artar. Bilgiler şirketimiz tarafından tutulmaktadır. 

 KULLANIM İLE İLGİLİ SORULAR

6. Çok uzun zamandır kullanmadım, durumum nedir ? Haklarım nedir ? Borcum varmı ?

 • Son gelişmelerin detaylarını www.devturturgutreis.com sayfamızdan öğrenebilirsiniz. 2013 yılında değişen yönetimle birlikte ortak ve üyelerimiz evraklarını, hisse senetlerini, ilmuhaber belgelerini ibrazda bulunmuştur. Web sayfamızı inceledikten sonra sizde ibrazda bulunmak için  iletisim@sunsetmavi.com  eposta adresimize veya 0212 252 07 09 no.lu faks numaramıza belgelerinizi iletebilirsiniz. Değerlendirme sonrasında belgelerinizin aslının onayı istenecektir.
 • Bir ortağımızın borcu mevcut ise kullanım hakkı durdurulmuştur. İlgili borcun son durumunun hesaplanabilmesi için iletisim@sunsetmavi.com veya 0212 252 07 09 no.lu faks numaramıza başvurabilirsiniz. Ayrıca hisse senedi örneği, nüfus cüzdan örneği ve iletişim formu da tarafımıza iletilmesini önemle rica ederiz.
 • İbraz işleminizi yapmış ve kullanımda bulunmak istiyorsanız Turgutreis tesisimizle irtibata geçebilirsiniz.

7. Tesisi rezervasyon için aradım, rezervasyon listesinde olmadığım iletildi, ne yapmalıyım?

 • Tesisimiz, web rezervasyon sistemine dahil olmuş, hisse senedi örneğini, nüfus cüzdan örneğini ve güncel iletişim bilgilerini şirketimizle paylaşmış olan kişileri rezervasyon listesinde görebilmektedir. Ayrıca ilgili ortağımızın işlem yapabilmesi için borcunun olmaması ve kullanım hakkının geçerli olması gerekiyor.
 • Buna göre tesisimiz size “rezervasyon listemizde gözükmediğinizi” iletmiş ise; elinizdeki tüm evrakları, asıl hisse senedini, nüfus cüzdan örneğini ve iletişim formunu tamamlayıp iletisim@sunsetmavi.com eposta adresimize veya 0212 252 07 09 no.lu faks numaramıza belgelerinizi iletebilirsiniz. Değerlendirme sonrasında size eposta ya da faks ile geri dönüş yapılacaktır. 
 • İletişim formunu indirmek için tıklayınız.

8. Ortağımız öncelikli kullanma hakkını kullanmadığı durumlarda, hakkını kiraya verebilir mi veya tesis ortak adına kiralama yapabilir mi?

 • Öncelikli kullanım hakkı, mülkiyet şirketlerimizin  kullanma yönetmeliğine ve işletme şirketimizin kullanım şartlarına göre geçerlidir. Belirlenen tarihler arasında rezervasyon yapılmadığında, tesis kullanımı işletme şirketimize aittir.  

9. Ortak yerine başkası konaklama yapabilir mi?

 • Akyarlar tesisimizdeki herşey dahil programımıza sadece ortağımız konaklama yapabilir ya da konaklama yapan kişilerin ortağımız ile aynı soyadı taşımaları gerekmektedir.
 • Apart konaklamalarda ise ortağımız adına başkası konaklama yapabilir. Bunun için ortağımızın rezervasyon yapıp, ödemeleri kendisinin yapması ve konaklama yapacak olan kişilerle ilgili yazılı onay iletmesi gerekmektedir.  Böyle bir durumda, ödeme ve diğer tüm konulardan ortağımız sorumludur.

10. Bu bir devre mülk müdür?

 • Bu bir devre mülk ya da devre tatil sistemi değildir. Mülkiyet tamamen ilgili şirkete aittir. Bu şirkete ortak olan üyelerin ( hissedarların) tesislerden öncelikli kullanım hakkı vardır. Bu hakkın kullanım şartları ayrıca ( kullanım yönetmeliğinde ) belirlenmiştir. Kişisel bir mülkiyet söz konusu değildir. Herhangi bir kişisel tapu  söz konusu değildir. Devre mülk tapusu veya devre tatil sözleşmesi vs. söz konusu değildir.

 HİSSE DEVİR - SATIŞ - İADE- MİRAS İNTİKAL İLE İLGİLİ SORULAR

11. Hissemi, haklarımı devretmek istiyorum. Ne yapacağım ?

12. Hissemi şirkete iade etmek istiyorum. Ne yapacağım ?

 • Şirketimizin bedel karşılığı iade alma programı yoktur. Sadece sistemden ayrılmak ve ortaklığınızı sona erdirmek isterseniz, bedelsiz devir işlemi yapabilirsiniz. Böyle bir durumda e posta ile şirketimize müracaat edebilirsiniz.

13. Şirkete olan geçmiş borçlarıma karşılık, hissemi bedelsiz iade etmek istiyorum. Nasıl yapabilirim ?

 • Bedelsiz devir talebinize göre size gönderilecek “Hisse Devir Sözleşmesi”ni doldurup. Bu sözleşmenin aslı ile hisse senedi aslınızı kargo ile şirket merkezine göndermeniz gerekmektedir.

14. Bu sistemden çıkmak istiyorum. Artık mesaj vs almak istemiyorum. Beni artık aramayın. Ne yapmam lazım ?

 • Sistemden bedelsiz devir yaparak çıkabilirsiniz.
 • Bedelsiz devir talebinize göre size gönderilecek “Hisse Devir Sözleşmesi”ni doldurup. Bu sözleşmenin aslı ile hisse senedi aslınızı kargo ile şirket merkezine göndermeniz gerekmektedir.

15. Miras olarak bu hisseler ve haklar tarafıma/mıza kaldı. Veraseten intikalini nasıl yapabilirim ?

16. 1 kişiden fazla, ortaklı hisse sahibi olunma durumunda, iletişim ve yetki nasıl olacak ?

 • Ortaklardan biri diğer ortaklar tarafından imzalı olarak “Tek yetkili” kılınacaktır. İlgili evrakın bir örneği iletisim@sunsetmavi.com adresine gönderilmesi gerekmektedir.

 WEB KULLANIMI – REZERVASYON - İLE İLGİLİ SORULAR

17. Web sitesinden veya tesislerden üye olarak ve üyelik şartları ile rezervasyon yapabilmem için hangi şartların olması gerekmektedir.?

 • Web üyeliğinizi aktif hale getirebilmek için ve herhangi bir sorunuz için aşağıdaki belge ve bilgilerinizi iletisim@sunsetmavi.com eposta adresine ve 0212 252 07 09 no.lu faksa göndermeniz gerekmektedir. İnceleme sonrasında bilgi iletilecektir.

Not : Birden fazla kişiye ait ortaklıklarda diğer ortakların bir ortağı yetkili kıldığına dair imzalı dilekçe gerekmektedir.

 • Rezervasyon yapmak istediğiniz tesislerimizle direk irtibata geçebilirsiniz. Tesis bilgilerimize iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz. Bu şekilde yapılacak rezervasyon işlemlerinde, ek hizmet bedeli ödemeniz gerekmektedir. WEB sayfamız üzerinden yapacağınız rezervasyonlar da herhangi bir ek ücret ödemezsiniz.
 • Münferit talepleriniz için www.sunsetmavi.com web sayfamızdaki rezervasyon bölümünden talebinizi iletebilirsiniz. Talebiniz tesisimize ulaştığında sizinle iletişime geçilecektir.

18. Web sitenizden rezervasyon yapmak istiyorum, fakat üye girişi yapamıyorum. Nasıl yapabilirim ?

 • Üye olarak evraklarınız kabul edilerek, üyeliğiniz web sitemizde aktif duruma getirilmiş ve üye girişi bilgileriniz tarafınıza daha önce gönderilmiş ve buna istinaden giriş yapamıyorsanız şifrenizi unuttum ile şifrenize ulaşabilirsiniz.
 • Halen sorun yaşıyor iseniz turgutreis@sunsetmavi.com adresiyle iletişime geçebilirsiniz.

19. Rezervasyonlar için belirlenen son süreden sonra da rezervasyon yapabilir miyim?

 • Tesisimizin müsaitliğine göre talebiniz değerlendirilecektir.

20. “Kullanma yönetmeliği” ni nereden bulabilirim. ?

21. Sunset Mavi Turgutreis’te sezonluk belirlenen kullanım koşulları ve kullanım bedellerini nerden bulabilirim ?

 • Devtur ortağı iseniz; www.sunsetmavi.com sayfamızdaki Üye Girişi alanından sezon bilgilerine ulaşabilirsiniz.
 • Münferit talepleriniz için Konaklama Bedelleri sayfasını incelemenizi rica ederiz.
 • Üye bilgileriniz yok ise www.devturturgutreis.com sayfamızdan da sezon bilgilerine ulaşabilirsiniz.

 İLETİŞİM – ADRES DEĞİŞİKLİKLERİ – ÖZLÜK BİLGİLERİ İLE İLGİLİ SORULAR

22. Adres ve iletişim bilgilerimde değişikliğim var. Ne yapmam lazım ?

23. Burada bulamadığım soru ve cevaplar için ne yapmam gerekiyor?.

 • Tüm soruları dikkatlice incelemenizi önemle rica ederiz. Eğer sorunuza yanıtı “Sıkça Sorulan Sorular” alanında bulamadıysanız. Bu durumu belirterek iletisim@sunsetmavi.com adresine sorunuzu iletebilirsiniz.

24. Şirket merkezine gelirsem, bir yetkili ile görüşebilirmiyim.?

 • Merkez ofisimizde genel bilgilendirme ya da bilgi almak için bir birim bulunmamaktadır. Rezervasyonlarınızı web sitemiz üzerinden veya ek hizmet bedeli ödeyerek Turgutreis tesisimiz aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.
 • Rezervasyon dışında farklı bir talebiniz olur ise öncelikle www.sunsetmavi.com sayfamızdaki “Sıkça Sorulan Sorular” alanını incelemenizi, farklı bir sorunuz var ise iletisim@sunsetmavi.com eposta adresine eposta ve 0212 252 07 09 no.lu faks ile talebinizi gönderebilirsiniz. 0850 811 32 90 no.lu telefonumuza sesli mesaj bırakabilirsiniz. (Sesli yanıtlarınızda eposta adresi ve ortak ad soyad bilgisini bırakmanız önemlidir.)

25. İnternet, web sitesi, e-posta vb konularda bilgim yok. Ne yapacağım ? E posta kullanmıyorum, nasıl iletişim kuracağım ?

 • Rezervasyon için tesisimizden ücretli rezervasyon hizmeti alabilirsiniz.
 • Diğer konular için bir yakınınızı adınıza yetkili kılabilirsiniz. Bunun için “İletişim Bilgi Formu”nu doldurup, iletisim@sunsetmavi.com adresine epostayla gönderilmesi gerekmektedir.

26. İstediğiniz belgeleri size nasıl ulaştıracağım ? taramadan geçirip, e posta göndermem yeterli midir ? fax olarak göndersem de elinize geçer mi ? posta olarak yollayabilir miyim ?

 • İstenilen belgeleri iletisim@sunsetmavi.com adresine epostayla iletmeniz yeterlidir.
 • Aslı istenen belgelerin kargo veya posta ile gönderilmesi yeterlidir.
 • 0212 252 07 09 no.lu faksa da gönderim yapabilirsiniz. Faks ile yapacağınız bildirimlerde size ulaşabileceğimiz eposta adresi ve faks numarası bildirmeniz gerekmektedir.

27. İletişim adresinize ya da faksa ilettiğimiz sorular nasıl yanıtlanır?

 • Gelen sorular ilgili bölümlere gider, şirketimiz kendi içinde değerlendirir, araştırır ve cevap hazırlayarak karşı tarafa gönderir. Sanal ortamda çalışılır. Çalışma saatleri ve mekanları esnektir. Ofise bağlı değildir.  

28. 0850 811 32 90 no.lu hat hangi amaçla kullanılır, kimler mesaj bırakabilir?

 • 0850 811 32 90 no.lu hattımız ortaklarımıza özel bir hattır, ortaklıkla ilgili konularda mesaj bırakabilir.

29. 0850 811 32 90 no.lu telefona bıraktığım mesaja nasıl dönüş yapılacak?

 • Ücretsiz hattımıza ortaklıkla ilgili bıraktığınız sesli mesajlarda, ortak adı, eposta adresi ve faks numaranızı bırakmanız önemlidir. İletişim bilgileri ve konusu net olan mesajlara değerlendirme sonrasında eposta ile ya da faks ile geri dönüş yapılacaktır. 

 DEVTUR A.Ş. İLE İLGİLİ SORULAR

30. Devtur A.Ş. hissedarıyım. “Kullanmayacağım dilekçesi” vermedim. Ve kullanımda yapmadım. Ne olacak ?

 • Devtur A.Ş. ortağı olarak “Kullanma Yönetmeliği”ne göre her yıl 31 Ekim tarihine kadar rezervasyon yapılması ya da Kullanmayacağım Dilekçesi verilmesi gerekmektedir.
 • Her yılın 31 Ekim tarihine kadar bir sonraki sezon için “Kullanmayacağım Dilekçesini” gönderebilirsiniz.
 • Geçmiş yıllara istinaden dilekçe göndermemiş ve konaklama yapmadıysanız Turgutreis@sunsetmavi.com adresimizle iletişime geçerek borcunuzu öğrenebilirsiniz.
 • Borcunuzu kapattıktan sonra rezervasyon talebinde bulunabilirsiniz.

31. Devtur A.Ş. yönetimi, yıllar önce, başka ortakların ödenmeyen borçlarından dolayı iptal ettikleri dönem kullanım haklarını , tarafıma devir ettiler. Fakat hisse senedini teslim etmediler. Durumum nedir ?

 • Durumunuzu daha önce Devtur A.Ş.’ye ibraz ettiyseniz ibraz sonucuna göre işlemleriniz aynen devam etmektedir.
 • İbraz işleminde bulunmadıysanız iletisim@sunsetmavi.com adresine elinizde bulunan tüm evrakların örneklerini ve durumunuzu iletmeniz gerekmektedir.
 • Hisse senedi Aslı olmadan şirket ortağı olunamamaktadır.

32. Devtur A.Ş. hissedarıyım. Yıllar önceden kalan ödenmemiş borçlarım görünmektedir. Ne yapabilirim ?

 • Geçmiş borçlarınız için turgutreis@sunsetmavi.com adresiyle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.
 • Geçmiş borçlarınıza istinaden “bedelsiz devir” işlemi yapabilirsiniz.

33. Devtur A.Ş. hissedarıyım. Tesiste Saklama dolabım vardı. Şimdi bunun için bedel ödemek istemiyorum. Ne yapmalıyım ?

 • Hali hazırda saklama dolabı sahibi üyelerimiz, devre kullanımı yapmadıkları takdirde de, ilgili işgaliye bedelini ödeme durumunda kalacaklardır. Eğer bedel ödemek istemiyor iseniz Turgutreis tesisimizle irtibata geçerek dolabınızı boşaltmanız gerekmektedir.

 FOTAŞ A.Ş. İLE İLGİLİ SORULAR

34. Fotaş A.Ş. hissedarıyım. Hisselerimi bedeli karşılığı şirkete geri vermek- iade etmek istiyorum. Ne yapılabilir ?

 • Fotaş A.Ş. ortağı olarak daha önce “Satış Beyanı” verdiyseniz bu işlemden faydalanmak için şirkete müracaat edebilirsiniz.
 • Hisse senedi geri alma işlemini işlemi şu anda yapılmamaktadır. Ancak müracaatlar  sıraya alınmaktadır. Geri alma işlemi başladığında bu sıralamaya uygun olarak işlemler yapılacaktır.

35. Fotaş A.Ş. hissedarıyım, Zorunlu Katılım Payı ZKP ödemesini nasıl yapabilirim ?

·        ZKP borcunuz var ise foca@sunsetmavi.com adresiyle iletişime geçebilirsiniz.

·        2006 ile 2016 yılları arasında ödemeniz gereken ZKP borçlarınızı ödemeniz gerekmektedir. 2017 sezonundan sonrası için ZKP uygulaması kaldırılmıştır.

36. Fotaş A.Ş. hissedarıyım, daha önce Akyarlar tesisine bedelsiz geçmek için müracaat etmiştim. Fakat işlemleri yapmadım. Şimdi olabilir mi ?

 • Tesisler arası yatay geçiş işlemleri 2014 yılı itibari ile sona ermiştir. Verilen süre içinde işlemleri yapmayan ve işlemlerini bitirmeyen ortakların müracaatları işlemden kaldırılmış ve hiç müracaat etmemiş olarak kabul edilmektedirler.

37. Fotaş A.Ş. hissedarıyım. 2006 yılı genelkurul da alınan kararlardan sonra herhangi bir alternatif kullanım seçimi yapmadım. Durumum nedir ?

·        Fotaş A.Ş.’nin 2006 yılı genel kurulunda alınan kararlar doğrultusunda, 2007 yılından itibaren, devresini kullanmayan Fotaş ortakları, o sezon için belirlenen en düşük katılım payını ödemekle yükümlü olmaktadırlar. Kısaca “Zorunlu Katılım Payı” ZKP olarak adlandırdığımız bu bedelleri, kullanmadığı halde yatırmamış ortakların, kullanım hakları, Fotaş A.Ş. yönetim kurulu tarafından dondurulmuştur. İlgili dönemler için birikmiş ZKP ödemelerini vade farkları ile birlikte ödenmesi gerekmektedir.

·        Bu genel kuruldan sonra, şirkete yazılı dilekçe vererek ,”bundan böyle devre kullanmak istemiyorum” diyerek başvuruda bulunan Fotaş ortakları, ZKP’ye tabii değillerdir. Bu durumda olan ortaklarımız, sadece Anonim şirket hissedarı olarak, ortaklığını devam ettirmektedirler.

·        Borcu olan ortaklar başkasına devir işlemi yapamamaktadır. Borçlarına istinaden şirketimize “bedelsiz devir” işlemi yapabilirler. Daha detaylı bilgileri www.fotas.com.tr web sayfamızda bulabilirsiniz.

 AKTAŞ A.Ş. İLE İLGİLİ SORULAR

38. Aktaş A.Ş. hissedarıyım. Akyarlar tesisinde yenilemeye katılmadım. Şimdi katılabilirmiyim ?

 • Akyarlardaki yenileme programımız 2011-2014 Temmuz dönemlerinde tamamlanmıştır. Bu dönemler içinde yenilemeye katılmamış üyelerimiz açıklanan sezon tutarlarına + %50 fark ilave ederek kullanım yapabilirler. Rezervasyon tutarları buna göre belirlenir, detaylı bilgi için duyurularımızı inceleyebilirsiniz.

39. Aktaş A.Ş. hissedarıyım. Daha önce uyguladığınız paket sistemine girebilir miyim.? Bitmekte olan süremi uzatabilir miyim ?

 • Paket kampanyası belli bir süre için uygulandı. Alınan paket belli bir sezon için geçerlidir, bu süre uzatılamamaktadır.

40. Aktaş a.ş. hissedarıyım. İlk sözleşmelerimizde apart üniteler A üniteler 5 kişilik, B üniteler ise 3 kişilik idi. Yenilemeden sonra 4 ve 2 olarak değişti. Neden ?

 • Yenileme projesinde uygulanan iç düzenlemelerden sonra bu değişiklik apartların büyüklüklerinden dolayı zorunlu olarak yapılmıştır. Daha rahat bir kullanım sağlanmıştır.

 SENTIDO BELLAZURE HOTEL İLE İLGİLİ SORULAR :

41. Aktaş hissedarıyım. Sentido Bellazure hotel de , otel kısmından faydalanabilirmiyim ? otel kısmında kalmak istersem, normal müşteriden farklımı ödeme yaparım ?

 • Otelde belirlenen normal kapı fiyatları üzerinden %10 indirim uygulanır.

42. Aktaş A.Ş. hissedarıyım. Apart ünitelerde kalırken, eğer istersem, oteldeki “ herşey dahil” konseptine katılabilirmiyim. Bu şekilde kullanabilirmiyim ?

 • Aktaş A.Ş. ortağımız Akyarlar tesisimizin herşey dahil sisteminden faydalanabilir. Bunun için ilgili yılın Akyarlar Sezon Duyurumuzdaki “Her şey Dahil Program”ı ve “Her şey Dahil İle İlgili Bilgi’yi” inceleyebilirsiniz. 

43. Aktaş A.Ş. hissedarıyım. Apart ünitelerden faydalanırken, otelde bazı extralardan faydalanmak istersem olabilirmi ? bedelini nasıl ödeyebilirim ?

 • Arzu ettiğiniz extralardan bedeli mukabili faydalanabilirsiniz. Bu konularda otel resepsiyonundan bilgi alabilirsiniz.

44. Akyarlar Yeni Plajı neden kullanamıyoruz ?

 • Apart misafirlerimiz için, daha önce de kullanmakta oldukları plaj bölümü aynı olanaklar ile devam etmektedir. Bir değişiklik  olmamıştır. Herşey dahil konsepti için düzenlenen diğer yeni plaj alanı sadece herşey dahil sistemine dahil olarak kullanılabilmektedir. Dileyen apart misafirlerimizde, günlük bedel vererek bu alanı kullanabilir. Geçtiğimiz yılda iskele aynı şekilde kullanımda olmuştur. 

45. Akyarlar Plajda yemek yiyip içip adisyon açtırıp ödeyemiyor muyuz ?

 • Apart misafirlerimize tahsis edilen alanda, işletmeciye adisyon açtırarak ve orada ödemesini yaparak, yeme-içme imkanlarından yararlanabilirsiniz. Yeni tarafta ise herşey  dahil sistemine girerek veya günlük bedel ödeyerek faydalanabilirsiniz.

46. Akyarlar’da Yeni Plaj alanında yemek yiyip içmeden sadece şezlong kullanamıyor muyuz ?

 • Bu şekilde bir hizmet ve servisimiz yoktur.

47. Akyarlar’da havlu neden verilmiyor?

 • Apart sistemde havlu verilmemektedir.

48. Akyarlar’da tamamen her şey dahil sistemine mi geçilecek?

 • Aynı yerde, hem apart hem de herşey dahil sisteminin olmasından dolayı çeşitli işletme sıkıntıları çekilmektedir. Hali hazırda alınmış bir karar olmamakla birlikte önümüzdeki  dönemlerde bu konuda karar alınabilir. 

 ADATAŞ A.Ş. İLE İLGİLİ SORULAR

49. Adataş A.Ş. hissedarıyım. Büyükada tesisinden faydalabilirmiyim ? başka tesislerden faydalanabilirmiyim ?

 • Ortaklarımıza Adataş A.Ş. olarak ortak konaklama hizmeti Nisan 2016 itibariyle Genel Kurul’da alınan karar göre durdurulmuştur.
 • Talebinizi iletisim@sunsetmavi.com adresimize iletmenizi rica ederiz. Durumunuz değerlendirilerek tarafınıza bilgi verilecektir.